Wewnętrzna mądrość
17 - 24 LISTOPADA 2022
INTURNUS
Agnieszka Zasim
Omówienie Turnusu
Posłuchaj rozmowy z Agnieszką Zasim
Omówienie turnusu "Wewnętrzna Mądrość"
Agnieszka Zasim - psychoterapeutka Gestalt
Prowadząca
Agnieszka Zasim
Nazywam się Agnieszka Zasim. Z zawodu jestem psychoterapeutką Gestalt, psychologiem i pedagogiem. Od 12 lat pracuję z ludźmi, wspierając ich w aktualnych celach i wyzwaniach. Od zawsze na równi ze światem zewnętrznym istotny był dla mnie świat wewnętrzny – mój własny i ludzi wokół mnie.

Człowiek ze swoimi przeżyciami i pragnieniami jest niepowtarzalny, zmienny i fascynujący. Nurt, w którym pracuję, nazywa to jednym słowem: Fenomen. Dziś wiem, z jaką siłą to, co mamy w sobie (w emocjach, myślach i w ciele) manifestuje się w naszym świecie, w zdarzeniach, które nas spotykają. I że człowiek jest w stanie zmienić te wewnętrzne schematy, które nieraz od lat uniemożliwiają mu spełnione życie.
Pracuję głównie w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym Gestalt, jednak chętnie korzystam też z innych metod takich jak praca z ciałem Alexandra Lowena, Mindfulness, arteterapii, psychologii procesu, terapii poznawczo-behawioralnej, psychoterapii egzystencjalnej oraz terapii narracyjnej.
Plan turnusu
17.11 (czwartek) 19:00
17.11 (czwartek) 19:00
Wprowadzenie
Poznamy się. Dowiesz się, jakie są główne składowe Twojej Wewnętrznej Mądrości. Opowiem obszerniej o kanałach, jakimi do Ciebie mówi i dlaczego każdy z nich jest ważny. Poprowadzę Cię, abyś wyznaczył/a swoją indywidualną intencję, cel na ten turnus. Odpowiem na Twoje pytania czy wątpliwości.

godzina 19:00 - spotkanie grupowe online (Google Meet)
18.11 (piątek)
18.11 (piątek)
Spotkanie 1. Jak mówi do Ciebie ciało?
Dowiesz się, w jaki sposób Twoja Wewnętrzna Mądrość komunikuje się z Tobą poprzez ciało. Poprowadzę Cię w sesji focusingu, abyś mógł/mogła poczuć to na głębszym poziomie. Zejdziesz z głowy do ciała i poczujesz, jaką skarbnicę mądrości masz zawsze przy sobie

nagrania audio: wiedza, ćwiczenia, inspiracje
(WhatsApp)
19.11 (sobota)
19.11 (sobota)
Spotkanie 2. Emocje jako życiowe drogowskazy.
Dowiesz się, dlaczego nie ma emocji dobrych i złych, za to wszystkie są ważne i potrzebne. Opowiem Ci, dlaczego jestem wdzięczna za wszystkie emocje, które czuję i zachęcę Cię do takiej postawy Doświadczysz zrozumienia i przyjęcia swoich aktualnych emocji.

nagrania audio: wiedza, ćwiczenia, inspiracje (WhatsApp)
20.11 (niedziela)
20.11 (niedziela)
Spotkanie 3. Fantazje i sny to przesłania z Głębi – praktyka otwierania się.
Zaproszę Cię do praktyki otwierania się na informacje z nieświadomości. Doświadczysz kilku sposobów na kontakt z tą częścią siebie. Dowiesz się, w jaki sposób interpretować te sygnały i przećwiczysz proces zrozumienia swoich fantazji.

nagrania audio: wiedza, ćwiczenia, inspiracje (WhatsApp)
Q&A: pytania i odpowiedzi (YouTube)
21.11 (poniedziałek)
21.11 (poniedziałek)
Spotkanie 4. Myśli – kiedy są wsparciem a kiedy przeszkodą?
Myśli myślom nierówne. Opowiem Ci o różnych typach myślenia. Doświadczysz, jakie rodzaje myśli Cię blokują na co dzień. Poczujesz, jakiego typu komunikaty wewnętrzne dodają Ci skrzydeł. Rozpoznasz i przeanalizujesz swoją utrwaloną wewnętrzną narrację.

nagrania audio: wiedza, zadania, inspiracje (WhatsApp)
22.11 (wtorek)
22.11 (wtorek)
Spotkanie 5. Droga do Siebie – proces prowadzony z Twoją intencją.
Poprowadzę dla Ciebie proces, w czasie której symbolicznie przejdziesz drogę prowadzącą do Twojej Mądrości Wewnętrznej. Proces ten będzie połączeniem elementów medytacji, wizualizacji, ruchu i pisania. Sam/a wybierzesz, z jakim tematem chcesz pracować. Doświadczysz spotkania ze sobą w nowy, inny sposób.

nagrania audio: wiedza, ćwiczenia, inspiracje (WhatsApp)
23.11 (środa)
23.11 (środa)
Spotkanie 6. Część w Tobie, która WIE – integracja procesu.
Zaproszę Cię do doświadczenia czułego spotkania z tą częścią w Tobie, która ma jasność, co w danej sytuacji potrzebujesz dla siebie zrobić. Poczujesz i poznasz swoją własną Wewnętrzną Mądrość i wierzę, że to będzie przyjaźń na resztę życia.

nagrania audio: wiedza, ćwiczenia, inspiracje (WhatsApp)
Q&A: pytania i odpowiedzi (YouTube)
24.11 (czwartek)
19:00
24.11 (czwartek)
19:00
Podsumowanie
godzina 19:00 - spotkanie grupowe online (Google Meet)
Czy to turnus dla Ciebie?
 • Dla kogo:
  • Dla tych, którzy wciąż bardziej słuchają innych niż siebie i w końcu chcą to zmienić
  • Dla osób, które stoją przed konkretną decyzją w życiu, są na rozdrożu i potrzebują wsparcia w podjęciu ważnych decyzji
  • Dla osób, które pragną żyć bardziej w zgodzie ze sobą i doświadczać większego poczucia spójności i dzięki temu podejmować lepsze dla siebie decyzje
  • Dla osób, które chcą nauczyć się technik, dzięki którym będą mogły głębiej rozumieć siebie
  • Dla osób, które chcą zaufać sobie jako ekspertowi od własnego życia
Czego doświadczysz?
Turnus zaprasza do:
 • Oswojenia z myśleniem o własnej mądrości wewnętrznej
  Nie, to nie jest zuchwałe ani nadmiarowe. Nie, to nie oznacza, że mamy stać się głusi na zdanie innych. Doświadczanie swoich zasobów i poleganie na nich jest jak najbardziej w porządku :)
  01
 • Zaufania do siebie
  Kiedy masz większe zaufanie do siebie, łatwiej jest Ci polegać na własnej wewnątrzsterowności. Dzięki temu centrum dowodzenia Twoim życiem jest w Tobie i możesz z niego korzystać, gdy tego potrzebujesz.
  02
 • Focusingu
  To piękna metoda kontaktowania się z mądrością swojego ciała. Ciało ma dla Ciebie wiele informacji i warto doskonalić komunikację z nim na subtelnym poziomie, aby nie musiało zacząć krzyczeć różnego rodzaju objawami. Zatrzymasz się w ciele i będzie to okazja do eksploracji tego, co zauważane odczucia chcą Ci przekazać.
  03
 • Prowadzonych procesów i propozycji samodzielnych doświadczeń
  Przygotowałam dla Ciebie różnorodne doświadczenia – znajdują się wśród nich wizualizacje i medytacje, a także ćwiczenia pisemne, analityczne czy ruchowe. Wszystkie one będą pomocne w odkrywaniu i pogłębianiu kanałów, którymi kontaktuje się z Tobą Twoja wewnętrzna mądrość.
  04
 • Bycia częścią grupy
  Świadomość, że robimy coś wspólnie z innymi osobami jest źródłem wsparcia w indywidualnym procesie. Będziesz częścią grupy ludzi, którzy tak samo jak Ty pogłębiają dostęp do swojej wewnętrznej mądrości.
  05
Ile to kosztuje?
Turnusy to nowość. Robimy pilotaż. W związku z tym uczestnictwo w turnusie kosztuje jedynie 99 PLN!
Nowy
/format
warsztatów
Turnusy INTU (inturnusy) to nowy format warsztatów rozwojowych. Ich celem jest zainspirowanie Cię do wprowadzenia zmian w wybranym obszarze życia.

Każdy inturnus to jednocześnie wyzwanie i eksperyment rozwojowy.
Nowe początki - z życzliwością dla siebie
Agnieszka Burda / psychoterapeutka Gestalt
Inne turnusy w najbliższej
przyszłości
Zapisz się już dziś i zarezerwuj sobie miejsce w tej przygodzie rozwojowej :)
23-30 LISTOPADA 2022