Nowe początki

z życzliwością dla siebie

23-30 LISTOPADA 2022
INTURNUS
Agnieszka Burda
Szaleństwo to ciągłe robienie tego samego, ale oczekiwanie innych rezultatów
Rita Mae Brown „Nagła śmierć”
Omówienie turnusu "Nowe początki"
Agnieszka Burda - psychoterapeutka Gestalt
Prowadząca
Agnieszka Burda
Pracuję terapeutycznie online, w gabinecie, w przyrodzie. Ludzie to dla mnie istoty pełne kolorów, talentów. Zasoby te umożliwiają realizowanie swojego potencjału i życie zgodne ze swoimi potrzebami.

Aby naładować baterie, odwiedzam drzewa w parkach i lasach. Obserwuję, jak światło słoneczne przebija się przez liście. Na wycieczki zabieram hamak, prezent od ważnej osoby, który pozwala mi zobaczyć świat z nowej perspektywy. Lubię oddychać i oddawać swój ciężar jego tkaninie. Lubię też barwy i dźwięki miasta.
Plan turnusu
23.11 (środa) 19:00
23.11 (środa) 19:00
Wprowadzenie
Spotkamy się. Opowiem o etapach kontaktu ze światem, na których możesz doświadczać nowych początków. Dowiesz się, jakie kroki budują nowy początek. Odpowiem na pytania i narysuję plan, w oparciu o który przyjrzysz się własnym początkom. Określisz swoją intencję na ten turnus.

spotkanie online 19:00 - 20:00 (Google Meet)
24-25.11 (czwartek-piątek)
24-25.11 (czwartek-piątek)
Krok 1 - Audyt wewnętrzny
24.11 Opowiem o myślach, emocjach, wrażeniach w ciele, które mogą towarzyszyć początkom. Wokół pytania: Jak są Twoje doświadczenia z nowymi początkami? Zajrzysz do swoich myśli, emocji i wrażeń dotyczących zaczynania.

25.11 Co Cię wspierało przy nowych początkach? Zaproszę Cię do doświadczenia, w którym przyjrzysz się własnym zasobom w obszarze zaczynania.

nagrania audio: wiedza, ćwiczenia, inspiracje (WhatsApp)
26-27.11 (sobota-niedziela)
26-27.11 (sobota-niedziela)
Krok 2 - Jak robię miejsce
26.11 Wokół pytań: Gdzie robisz miejsce na nowe? Skąd płynie nowe? Poprowadzę Cię w praktyce medytacji, abyś mogła/mógł odwiedzić miejsce swojej płodnej próżni.

27.11 W oparciu o Twoje doświadczenie dowiesz się, w związku z jakimi potrzebami i w jaki sposób organizujesz swoją przestrzeń na nowe w wymiarze fizycznym, w relacjach.

nagrania audio: wiedza, ćwiczenia, inspiracje (WhatsApp)
Q&A: pytania i odpowiedzi (YouTube)
28-29.11 (poniedziałek-wtorek)
28-29.11 (poniedziałek-wtorek)
Krok 3 - Mój nowy początek
28.11 Poprowadzę Cię przez wizualizację dotyczącą nowego początku. W tej praktyce doświadczysz metaforycznego spotkania z wybranym przez Ciebie nowym początkiem.

29.11 Jak tworzę nowy początek – ta praktyka odbędzie się wokół pytań: Kto i co Cię wspiera w nowym początku? O co chcesz zadbać w nowym początku? Jak zapraszasz życzliwy wobec siebie głos?

nagrania audio: wiedza, ćwiczenia, inspiracje (WhatsApp)
30.11 (środa) 19:00
30.11 (środa) 19:00
Zakończenie turnusu
Spotkanie będzie okazją do podsumowania turnusu, świętowania tych początków, które rozpoznajesz jako ważne i kierujące Cię w stronę życia. Spotkanie zamkniemy praktyką odpoczynku.

spotkanie online 19:00 - 20:00 (Google Meet)
Czy to turnus dla Ciebie?
 • Dla kogo:
  Ten turnus jest dla osób:

  • zmęczonych powtarzającymi się rezultatami podobnych działań,
  • gotowych na aktualizację swojej perspektywy,
  • zainteresowanych rozpoznawaniem i nazywaniem swoich doświadczeń w obszarze początków,
  • szukających sposobów na praktykowanie zmiany w swoim życiu, zmiany z życzliwością dla siebie,
  • otwartych na doświadczanie i poszerzanie świadomości,
  • zdecydowanych na przyjrzenie się własnym początkom w rytmie jednego tygodnia od środy 23.11 do środy 30.11:
Czego możesz doświadczyć?
Turnus zaprasza do:
 • Bliskości ze sobą
  czasu dedykowanego Twoim doświadczeniom, praktykom, autorefleksji. Ten czas to przestrzeń dla Ciebie na sformułowanie intencji dotyczącej nowego początku, na życzliwe spojrzenie na własne myśli, emocje, wrażenia z ciała w obszarze zaczynania. To też czas na odejście od ocen na rzecz bycia bliżej życzliwej obserwacji, własnych potrzeb i wrażliwości.
  01
 • Audytu wewnętrznego
  zadawania sobie pytań, podróży do wnętrza odwiedzającej przeszłość na rzecz teraźniejszości i przyszłości. Ten audyt zaprasza do rozpoznawania Twojej relacji z nowymi początkami, nazwania zasobów, które umożliwiły Ci tworzenie nowego. Audyt jest drogą do aktualizacji perspektywy.
  02
 • Eksperymentów z uważnością i życzliwością dla siebie
  Doświadczysz praktyk, które porządkują świat Twoich nowych początków zbierając doświadczenia z przeszłości oraz takich, które wspierają Cię tu i teraz w drodze do nowego początku. Te praktyki to medytacja, wizualizacja, pisanie, a jeśli zechcesz to także rysowanie i kolaż. Ty wybierzesz formę, która jest dla Ciebie najlepsza.
  03
 • Kontaktu z życzliwym wobec siebie głosem wewnętrznym
  który pyta o Twoje potrzeby, kibicuje Ci, patrzy na Twoje życie dostrzegając Twój potencjał, szuka tego, co Cię przyciąga do życia, jest łagodny, pozwala odpocząć, odpuścić. Czasem nowym początkiem może być brak działania, odpuszczenie, a czasem właśnie działanie.
  04
 • Bycia w grupie i procesu indywidualnego. 
  Będziesz w grupie osób na otwierającym i zamykającym spotkaniu online, które umożliwia wymianę, wzajemne inspiracje osób, dla których ważny jest temat nowych początków. Doświadczysz indywidualnego procesu zaglądania w swoje myśli, uczucia, ciało, w oparciu o praktyki, który zrealizujesz w zgodzie ze sobą.
  05
Rozpoczęcie i zakończenie turnusu to godzinne spotkania online na żywo. Sześć dni pomiędzy to przesłane rano praktyki/ćwiczenia (kilku/kilkunastominutowe nagrania audio) zapraszające do pracy własnej w dogodnym dla Ciebie momencie dnia.
Ile to kosztuje?
Turnusy to nowość. Robimy pilotaż. W związku z tym uczestnictwo w turnusie kosztuje jedynie 99 PLN!
Nowy
/format
warsztatów
Turnusy INTU (inturnusy) to nowy format warsztatów rozwojowych. Ich celem jest zainspirowanie Cię do wprowadzenia zmian w wybranym obszarze życia.

Każdy inturnus to jednocześnie wyzwanie
i eksperyment rozwojowy.